unit logo

Staff Directory

Office of the Vice President

Jodi Gentry, Vice President
Melissa Curry, Assistant Vice President
Brook Mercier, Assistant Vice President
Sommer Green, Executive Assistant
Marie Johnson, Administrative Specialist

Office of Strategic Initiatives

Amber Wuertz, HR Management Analyst
Shay Potts, Project Manager

Classification and Compensation

Brent Goodman, Director
Kenya Williams, HR Manager
Juliana Bunn, HR Data Analyst
Carolynne Standish, Classification and Compensation Analyst
Malia York, Classification and Compensation Analyst
Christina Mohlmaster, Classification and Compensation Analyst

Communications and Worklife

Angie Brown, Director
Patricia Alba, Communications Specialist
Yusof Al-Wadei, Health Promotion Specialist
Rick Bales, Communications Specialist
Jesse Schmidt, Web Developer

Employee Relations

Employee Relations

Robert Cancellieri, Director
Ebony Breland-Haynes, Administrative Support Assistant I

E&G, Workers Compensation, CDL, Unemployment Comp

Patricia Chiappini, Workers Comp Specialist
Caitlyn Criner, Employee Relations Specialist I
Holly Hanna, Employee Relations Specialist II

Business Affairs ER Satellite Office

Rebecca Wright, Assistant Director
Noelle Bulley, Human Resources Generalist III
Marfa Ogden, Human Resources Specialist I
Catherine Ciminillo, Employee Relations Specialist III
Hope Seay, Human Resources Generalist II

Health Center ER Satellite Office

David Fox, Assistant Director
Jennifer Adjetey, Employee Relations Specialist II
Brenda Martin, Employee Relations Specialist II

IFAS ER Satellite

Leticia Forster, Manager, Employee Relations

Employee Relations Investigators

Noah Deutsch, Investigator
Octavio Aguero, Investigator
Petra Pindar, Investigator

Employment Operations & Records

Johannes Traster, Manager
Nerea Anaya-Dominguez, Employment Specialist II
Debra Certain, Senior HR Representative
Patricia Cook, Employment Specialist II
Ian Foreman, Employment Specialist I
Miranda Haire, Employment Specialist I
Erica Hardin, Employment Specialist III
Peggy Laguerre, Employment Specialist II,
Dana Smith, Employment Specialist I

Talent Acquisition & Onboarding

Audrey Gainey, Director

Recruitment

Rachel Blue, Talent Acquisition Specialist II
John Sun, Associate Director
Christina Salva, Talent Consultant
Sean Tate, Talent Acquisition Specialist II
Birdella Williams, Senior HR Representative

Immigration Services

Michele Shepherd, Immigration Specialist II
Sajmir Xhikola, Immigration Specialist II

Strategic Talent Group

Mercedes Swan, Manager
Leah Egezeino Benn, Talent Consultant

Service Center

Lisa Robinson, HR Service Center Representative
Nannette Tillman, HR Service Center Representative

Training and Organizational Development

Bob Parks, Senior Director
Gwynn Cadwallader, Assistant Director
Irma Alvarez, Organizational Development Specialist
Tricia Bachus, Sr. Leadership & Organizational Development Specialist
Verlissa Ford, HR Specialist II
Sarah Hanson, Training Coordinator
Nicole Harris, Instructional Designer II
Dianne Matheis, Instructional Designer III / Training Manager
Natacha Miller, HR Systems Administrator
Ronda Mitchell, Training Coordinator
Courtney Moon, Training Coordinator
Brandon Telg, Instructional Designer II
Rebecca Younglove, Senior Leadership Development Professional
Kandice Lloyd, Educational Training Specialist I

University Benefits

Shannon Edwards, Director
Erin Session, Benefits Reconciliation Manager
Nadja Schimmel-Cruz, Leave Manager
Kay Barrera, Benefits Specialist II
Eric Cottrell, Benefits Specialist II
Alisha Hargon, Benefits Specialist II
Jacqueline Howerton, HR Systems Administrator
Kayla Hudson, Benefits Specialist II
Ashleigh Jennings, Benefits Specialist II
Eric Kegley, Benefits Specialist II
Lana Marshall, Benefits Specialist II
Joey Quirin, Benefits Specialist II
Sylvia Robertson, Benefits Specialist II
Vicki Schubring, Benefits Specialist I
Debbie Sellers, Benefits Specialist II
Felicia Thomas, Benefits Specialist II
Richard Vallance, Benefits Specialist I
Sabrina Walker, Benefits Specialist II